Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DaCi-B

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

Chelsea fiton bindshёm ndaj Portsmouth Empty
MesazhTitulli: Chelsea fiton bindshёm ndaj Portsmouth   Chelsea fiton bindshёm ndaj Portsmouth Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 7:15 pm

Chelsea ka shёnuar fitore bindësi nё udhëtimin tek Portsmouth, nё kuadër tё Kupёs Carling, duke e mposhtur me rezultat 4-0.

Pas humbjes sё thellё prej 6-0 ndaj Manchester Cityt gjatё vikendit nё ndeshjen e Premierligёs, Portsmouth sёrish pёson humbje tё thellё, kësaj here 4-0 nga Chelsea, nё garёn pёr Kupёn e Anglisё, duke çuar nё 10 numrin e golave tё pёsuar nё dy ndeshjet e fundit.

Siç edhe deklaroi, Luiz Felipe Scolari u përgjigj me njё pёrbёrje tё fortё ndaj Portsmouthit. Rezultatin e hapi Lampard duke shёnuar pas 36 minutash nga penaltia, ndërsa para fundit tё pjesës sё parё, Malouda dyfishoi rezultatin.

Edhe nё pjesё tё dytё patëm dy gola. Frank Lampard arriti tek goli i dytё i tij, duke i dhёnё avantazhin prej 3-0 bluve nё minutën e 49-tё, ndërsa fitoren e vulosi Salomon Kalou me golin e minutës sё 64-tё.