Mirsevini në Forum Piskota
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Në shitje doli botimi më i ri i librit të rekordeve Gines

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
DaCi-B


Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

Në shitje doli botimi më i ri i librit të rekordeve Gines Empty
MesazhTitulli: Në shitje doli botimi më i ri i librit të rekordeve Gines   Në shitje doli botimi më i ri i librit të rekordeve Gines Icon_minitimeWed Sep 24, 2008 12:48 am

Një pjesë e rekordmenëve, në Londër, e pasuruan promovimin e librit me prezencën e tyre, pasi nuk ka reklamë më të mirë se kjo. 
U paraqit njeriu më i shkurtër në botë, Hi Pingping, 60 centimetra, pranë tij, shkëlqeu rusja Svetllana Pankratova, këmbët e saja janë dy herë më të gjata se Pingpingu, 132 centimetra, padyshim edhe këmbët më gjata të një gruaje në botë. 
“Jam e emocionuar që figuroj në këtë libër, për shkak se ndjehem si mbretëreshë e këmbëve më të gjata”, tha Pankratova.
Britanikja Sindi Xhekson për herë të dytë gjendet në librin e Ginesit me një rekord të ri për numrin më të madh të operacioneve plastike.
“Për herë të parë u gjeta në librin e Ginesit në botimin e mijëvjeçarit, në vitin 2000. Deri atëherë kisha 46 ndërhyrje kozmetike, tani janë më shumë se 50”, bëri të ditur Xhekson.
Në libër mund të gjenden edhe rekorde tjera, si për shembull njeriu më i gjatë në botë, personi më i kërkuar në internet, siç është Britni Spirs, konferenca për shtyp më e gjatë e mbajtur nën ujë edhe shumë gjëra tjera interesante.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bota.forumsq.net
 
Në shitje doli botimi më i ri i librit të rekordeve Gines
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Argëtim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kërce tek: