Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira

DaCi-B

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira Empty
MesazhTitulli: Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira   Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 7:16 pm

Kampioni i Serie A, Interi, arriti tek fitorja e tretё e sezonit nё mёnyrё shumё mё tё vështirё se qё ishte menduar, duke e mposhtur Leccen nё shtёpi me rezultat minimal 1-0, ndёrsa jo lehtё ka kaluar edhe Milani nё udhëtim tek Reggina.

Zikaltrit arritën tek fitorja falё golit tё shёnuar nga Julio Cruz, dhjetё minuta para fundit tё kohës sё rregullt tё ndeshjes (79’).

Rosonerёt nga ana tjetër po ruajnë vazhdёn e fitoreve. Kuqezinjtё arritën tek avantazhi i parё përballё Regginёs pas 24 minutash lojё me golin e Borrielos, ndërsa vendasit u përgjigjёn me anё tё Corradit pas njё ore lojё (59’). Por, fitorja nё fund i takoi Milanit, pasi qё Alexandre Pato riktheu avantazhin pёr rosonerёt nё minutën e 73-tё.

Interi kryeson nё tabelën e Serie A me dhjetё pikё (tre fitore dhe njё barazim), ndërsa Milani mban vendin e nёntё me gjashtё pikё (dy fitore dhe dy humbje).